Ranking szkół

ZWOLNIENI Z TEORII

To nowa forma wyróżniania szkół, w którym wyznacznikiem są kompetencje przyszłości. Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w praktycznej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii.

Zauważyliśmy, że szkoły, które dają uczniom przestrzeń do rozwijania kompetencji przyszłości przez realizację projektów społecznych, tym samym dbają o ich dobrostan!

Działając dla innych, troszczą się o siebie

Agencja badawcza przeprowadziła badanie kondycji psychicznej uczniów za pomocą Polskiej Adaptacji Kwestionariusza Dobrostanu. Wyniki wskazują, że tegoroczni uczestnicy olimpiady Zwolnieni z Teorii mają wyższy poziom dobrostanu niż ich rówieśnicy, którzy nie angażowali się społecznie.

Więcej dowiesz się z raportu "Odporni na lockdown. Raport o tym, co chroniło dobrostan młodzieży w trakcie pandemii"

TO WY I WASI UCZNIOWIE 
TWORZYCIE OLIMPIADĘ
ZWOLNIENI Z TEORII

Od początku pracy w Europejskim Liceum szukałem sposobu na rozbudzenie w licealistach samorządności. Wiele z tych działań procentuje do dzisiaj, jednak najbardziej cieszę się z wejścia w projekt Zwolnieni z Teorii, gdzie moi uczniowie pracują nie tylko dla swojej szkoły, lecz rozwinęli skrzydła i są widoczni poza placówką. To chyba najbardziej ich napędza. Uczniowie, którzy podjęli się wybranego przez siebie społecznego projektu pracują na 200%. Swoboda działania przy dążeniu do wyznaczonego celu jest świetnym pomysłem na edukację. Dawno nie widziałem takiego zaangażowania u uczniów!

Wojciech Warszawski
dyrektor Europejskiego Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu

TO WY I WASI UCZNIOWIE 
TWORZYCIE OLIMPIADĘ
ZWOLNIENI Z TEORII

 Tak wysokie miejsce w rankingu to zasługa naszych rewelacyjnych uczniów, którzy jak widać mają ogromny potencjał i głowy pełne wspaniałych pomysłów. To również zasługa nauczyciela, który potrafił ich zmotywować do działania i zachęcić do pracy nad projektami, które przyniosły korzyść nie tylko im samym, ale także otoczeniu. Jestem przekonana, że udział w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii to bezcenne doświadczenie dla całej społeczności szkolnej.

Wioletta Dębiec
dyrektor XXI Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Warszawie

TO WY I WASI UCZNIOWIE 
TWORZYCIE OLIMPIADĘ
ZWOLNIENI Z TEORII

Udział moich uczniów w Zwolnionych z Teorii pozwolił dostrzec w nich talenty, których przy tradycyjnych metodach nauczania być może nigdy byśmy nie dostrzegli. Pracując nad projektem społecznym zdobyli nowe doświadczenia przydatne im w przyszłej pracy zawodowej i nawiązali dziesiątki cennych znajomości. Nauczyciel widząc tak duże zaangażowanie swoich uczniów utwierdza się w przekonaniu, że to co wspólnie z nimi robi ma sens.

Kamil Olak
nauczyciel w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja w Warszawie

TO WY I WASI UCZNIOWIE 
TWORZYCIE OLIMPIADĘ
ZWOLNIENI Z TEORII

Dzięki wprowadzeniu nauki metodą projektów młodzież w mojej szkole doskonali w praktyce kompetencje miękkie potrzebne w pracy i prawdziwym życiu, wspiera lokalne społeczności, zdobywa certyfikaty menedżerskie. Mając wsparcie dyrekcji i nauczycieli, uczniowie nabywają wiary we własne możliwości, rozwijają swoje pasje, zainteresowania, czują że mają moc sprawczą. Realizacja projektu daje im ogromną satysfakcję, radość oraz energię do podejmowania kolejnych działań.

Anna Komoniewska
nauczycielka w IV LO im. gen Stanisława Maczka w Katowicach i Technikum nr 17 Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe

ZWOLNIENI Z TEORII OCZAMI 
KADRY NAUCZYCIELSKIEJ
I DYREKTORÓW

Dzięki zaangażowaniu w pracę projektową młodzież ma możliwość rozwijania m.in. jednej z najważniejszych kompetencji naszych czasów - pracy zespołowej. Dlatego uważam, że udział w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii i realizowanie prawdziwych projektów społecznych to inwestowanie w swoją przyszłość i niepowtarzalna okazja do lepszego przygotowania się do rozpoczęcia samodzielnego życia zawodowego.

Bartek Małecki
wicedyrektor Bednarskiej Szkoły Realnej w Warszawie

Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii

Poznaj 277 szkół, które zmieniają edukację na bardziej praktyczną.

2021 Nazwa szkoły Miejscowość Woj. Miejsce w woj. Wskaźnik rankingowy Certyfikowany nauczyciel

Nauczycieli i uczniów wspierają

Ty też wspieraj naukę metodą projektową w swojej szkole!

Dołącz do grona nauczycieli ze szkół średnich, którzy urozmaicają tradycyjny program nauczania o realizację przez ich uczniów własnych projektów społecznych przeprowadzanych w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Rozwiniesz siebie, zainspirujesz do działania uczniów i wspólnie możecie pomóc szkole znaleźć się w kolejnym Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii.

PATRONI MEDIALNI RANKINGU SZKÓŁ